USD
USD US dollar EUR Euro GBP Britisk pund AUD Australsk dollar CAD Canadisk dollar BRL Brasiliansk real CNY Kinesiske yuan CZK Tjekkiske koruna DKK Dansk krone HKD Hong Kong dollar ILS Nye israelske shekel JPY Japanske yen MYR Malaysisk ringgit NZD Newzealandsk dollar NOK Norsk krone PLN Polske zloty RON Rumænske lei RUB Russisk rubel SAR Saudi riyal SGD Singapore dollar ZAR Sydafrikanske rand KRW Sydkoreanske won SEK Svensk krone CHF Schweizerfranc TRY Tyrkisk lira UAH Ukrainsk hryvnia ARS Argentina, Peso THB Thailandsk baht
العربية 简体中文 Čeština Dansk Deutsch Pousada Via Mar Buzios Armacao dos Buzios Pousada Via Mar Búzios Búzios Français Ελληνικά עברית Pousada Via Mar Buzios Búzios 日本語 한국어 Magyar Nederlands Polski Pousada Via Mar Buzios Búzios Pousada Via Mar Búzios Búzios Русский Svenska Türkçe
  • Kontakter

Pousada Via Mar Buzios

ex. Pousada Via Mar Búzios

Avanceret Booking
2026-08-26
2026-08-27

Maksimal periode for booking er 30 dage. Indsæt venligst alternative datoer.

67

Pousada Via Mar Buzios 3*

 WiFi

Wi-Fi

 Aircondition

Klimaanlæg

 Kæledyr

Kæledyr tilladt


Pousada Via Mar Buzios ligger tæt på Orlat Bardot strandpromenaden og tilbyder komfortabel indkvartering i Búzios. Pousada Via Mar Buzios ligger i næreheden Monumento A Los Pescadores, tilbyder 13 værelser med haven udsigt.

Hotellet har en førsteklasses beliggenhed i Búzios beliggende kun 8 minutters gang fra Mosaícos Portella. Du vil blive indkvarteret 10 minutters kørsel fra Praia de Geribá. Du kan komme til Brigitte Bardot-statuen om få minutter i bil.

Buffet tilbydes efter anmodning. Chez Michou Creperie er på 600 meters afstand tilbyder lækre retter.

  • Lokale seværdigheder
  • Lagoinha Beach
    1,7 km
  • Stones Road
    450 m
  • Armação Beach
    1,4 km
  • Turtle Beach
    1,6 km
  • Azeda Beach
    2,1 km
  • Brava Beach
    2 km
  • Gerobá Lagoon
    2,6 km
  • Lufthavne
  • Buzios lufthavn
    11 km

På hotellet

General

  • Rygning forbudt på alle fælles- og privatområder
  • Wi-Fi
  • Kæledyr tilladt

Aktiviteter og afslapning

  • Solterrasse
  • Have
  • Fritids-/ TV værelset

Services

  • Dyrefaciliteter til rådighed

På værelset

  • Klimaanlæg
  • Minibar
  • Patio
  • Havemøbler
  • Fladskærms TV

Vigtig meddelelse

Indtjekning: fra 14:00 indtil 21:30
Udtjekning: fra 07:00 indtil 12:00

Ofte stillede spørgsmål

  • 🌇

    Hvor lang tid vil det tage at komme til byens centrum fra det 3-stjernede Pousada Via Mar Buzios hotel?

    Det vil tage dig en 10 minutters gang at komme til byens centrum fra det 3-stjernede Pousada Via Mar Buzios hotel.
  • 🚗

    Hvor kan vi parkere vores køretøj i det Pousada Via Mar Buzios hotel?

    Det Pousada Via Mar Buzios hotel giver en en parkeringsplads til at parkere din bil ved.
  • Er der morgenmad inkluderet i vores ophold på et Pousada Via Mar Buzios hotel?

    Ja, en gratis buffet er inkluderet i nogle priser. Sørg for at bekræfte disse oplysninger med et Pousada Via Mar Buzios hotel.
  • 🕗

    Hvornår er udtjekning i Pousada Via Mar Buzios hotel?

    Kunder skal tjekke ud fra Pousada Via Mar Buzios hotel ved 12:00.
  • 💵

    Hvor meget koster det at reservere et værelse i hotellet?

    Den gennemsnitlige pris for et værelse på hotellet er 61$ For specifikke oplysninger bedes du kontakte hotellets personale.
  • Hvilke betalingsmetoder er tilgængelige på Búzios hotellet?

    Gæsterne på Búzios hotellet kan betale med Visum, Opdage og Maestro.
  • 🚪

    Hvilke værelsestyper er tilgængelige i det 3-stjernede Pousada Via Mar Buzios hotel?

    Det 3-stjernede Pousada Via Mar Buzios hotel tilbyder Suite, Dobbeltværelse og Tre mands værelse at vælge imellem.

Detaljer & Priser



Indsæt venligst datoerne for dit ophold for at tjekke tilgængelighed.

Galleri

Anmeldelse

Detaljer om opholdet

Din vurdering

Forfærdeligt Meget godt

Kontakt os



Avanceret Booking
2026-08-26
2026-08-27

Maksimal periode for booking er 30 dage. Indsæt venligst alternative datoer.

Tak, fordi du abonnerer
Luk
Juridiske
  • Fortrolighedspolitik
Selskab
Pousada Via Mar Buzios, Brasilien

Rua Do Sossego 225, Búzios, Brasilien

Bliv opdateret

Ved at abonnere på vores nyhedsbrev, bliver du en af de første til at få vores seneste nyheder og kampagner.

Online hotel reservationer

Kontakter

2026 © allriodejaneirohotels.com

All rights reserved